Od chwili powstania Politechnika Lubelska kształci kadrę inżynierską i prowadzi badania naukowe, przede wszystkim na potrzeby Lubelszczyzny. Główne kierunki badań naukowych prowadzonych obecnie w uczelni związane są z rozwojem konstrukcji i technologii, ochroną środowiska oraz oszczędnością materiałów i energii. Politechnika Lubelska wykonuje ekspertyzy i prowadzi działalność konsultingową. Uczelnia zauważa również najnowsze trendy i prowadzi badania w obszarze Internetu Rzeczy.
Efektem prowadzonych badań są liczne publikacje naukowe, a także patenty i prawa ochronne.Wierzymy, że wspólna praca przełoży się na wymianę wiedzy i komercjalizację osiągnięć pracowników uczelni w dziedzinie Internetu Rzeczy.
]]>Biorąc pod uwagę usytuowanie Klastra, naturalnym dla nas stało się współdziałanie oraz przenoszenie naszych dobrych praktyk na rynek ukraiński. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się w jeszcze większym stopniu animować rynek Internetu Rzeczy przede wszystkim w dwóch kluczowych obszarach jakimi jest Smart City oraz Industry IoT (IIoT).
Widzimy spory potencjał w nowo tworzącej się gospodarce Ukrainy oraz szybko rozwijających się miastach. Dzięki kooperacjom z firmami znajdującymi się w Klastrze jesteśmy wstanie zaspokoić potrzebę rynkową a jednocześnie utworzyć pomost technologiczny – mówi Michał Pukacz, koordynator Klastra.
Zamierzamy również wspierać działania studentów z Politechniki Lwowskiej, pomagając im rozwijać ich pomysły oraz startupy technologiczne. Pragniemy ułatwiać im fazę komercjalizacji produktu a jednocześnie służyć wiedzą na etapie projektowym.
]]>FedCSIS to cykl naukowych konferencji, sympozjów, warsztatów i innych wydarzeń, gdzie informatycy z całego świata debatują nad najbardziej aktualnymi tematami branży – od sztucznej inteligencji, poprzez metody rozwoju oprogramowania, systemy multimedialne, po zastosowania informatyki w zarządzaniu, biznesie i medycynie.
W poprzedniej edycji odbywającej się w Polsce swój udział zgłosiło 355 naukowców i praktyków informatyki z całego świata, którzy przedstawili aż 274 referaty.
Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Polskie Towarzystwo Informatyczne, Instytut Badań Systemowych PAN, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Czeska w Pradze oraz Politechnika Warszawska. Partnerem merytorycznym są dwa najważniejsze stowarzyszenia informatyczne na świecie – IEEE Computer Society i ACM.
]]>W skład klastra centrum danych wchodzą trzy istniejące obiekty data center klasy Tier III/3 w Katowicach, obiekt w Krakowie oraz nowy, budowany w Warszawie obiekt 3S BOX. W oparciu o zasoby klastra powstają unikalne projekty informatyczne typu: disaster recovery, hybrid cloud, IaaS/PaaS i inne.
Na bezpieczeństwo fizyczne centrum danych 3S składają się systemy ochrony, kontroli dostępu oraz monitoringu. W obiektach zastosowano nowoczesne rozwiązania przeciwpożarowe. Klimatyzacja i ochrona przeciwpyłowa dbają o właściwe środowisko pracy serwerów, a nad wszystkim czuwa zespół inżynierów monitorujący DC w trybie 24/7.
]]>Na spotkaniu przedyskutowano dobre oraz złe praktyki w zakresach wdrożeń Smart City, nie tylko w Polsce ale i na terenie Ukrainy. Zaplanowano wspólnie kolejne spotkanie oraz dalsze zacieśnienie współpracy.
Serdecznie dziękujemy organizatorowi spotkania Panu Zenonowi Kiczka, który jest przewodniczącym Komitetu Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej.
]]>Co w programie?
Wystąpienia prelegentów – cenionych ekspertów z Polski i z zagranicy, w tym:
Sesje równoległe skupione wokół praktycznych zastosowań IoT i M2M w różnych branżach, w szczególności dotyczących:
Oprócz prelekcji, ważną częścią konferencji będą sesje dyskusji roundtables, w której aktywny udział wezmą wszyscy uczestnicy.
]]>
Wydarzenie odbędzie się 27 września 2016 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a jego celem jest budowanie świadomości wokół przemian zachodzących we współczesnym ekosystemie organizacji biznesowych oraz publicznych, których źródłem jest dynamiczny rozwój i wzajemne przenikanie się sieci rzeczy, ludzi oraz wiedzy.
Spotkanie umożliwi dyskusję pomiędzy reprezentantami władzy samorządowej, świata nauki oraz biznesu. Kierowane jest ono głównie do kadry zarządzającej przedsiębiorstw przemysłowych, utilities oraz administracji samorządowej. Celem konferencji jest zapoznanie zarówno z korzyściami jak i problemami, które towarzyszą rozwojowi technologii Internetu Rzeczy.
Cała agedna wydarzenia podzielona jest na trzy sesje tematyczne:
Każda z sesji obejmuje kilka prezentacji oraz podsumowanie w formie dyskusji moderowanej. Jako prezenterzy i uczestnicy do dyskusji zaproszeni zostali decydenci z branży przemysłowej, utilities oraz administracji publicznej.
Konferencja jest bezpłatna. W celu rejestracji oraz dokładnego zapoznania się z agendą zapraszamy na stronę wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy do udziału w imieniu swoim oraz organizatorów.
]]>Nasze cele w obszarze miast są zbierzne i dążą do zwiększeniach ich konkurecyjności, poprzez efektywne uczestnictwo w procesach kształtowania, miejskiego i regionalnego środowiska innowacyjnego równocześnie stawiając spory nacisk na edukacje urzędników oraz mieszkańców. Wspólnie uważamy, że miasto jest elementem rynku, które dobrze zarządzane wpływa na konkurencyjność polskich przedsiębiorstw i polskiej gospodarki.
Jednocześnie koordynator Klastra Pan Michał Pukacz przyjął zaproszenie do bycia członkiem Komitetu Gospodarki Miejskiej tak, aby późniejsze wspólne działania były prowadzone w sposób szybszy oraz bardziej skoordynowany.
Jako Klaster jesteśmy bardzo zadowoleni z otwierającej się nowych perspektywy współpracy z Komitetem które niewątpliwe wpłyną pozytywnie na Polski Internet Rzeczy.
]]>Spółka oferuje m.in. systemy bezpieczeństwa i zarządzania, systemy do zarządzania organizacjami, inteligentne i przyjazne środowisku obiekty, outsourcing usług, zaawansowane centra obsługi klientów, rozwiązania smart cities oraz infrastrukturę lotniskową w portach lotniczych.
Qumak S.A. współpracuje z pięćdziesięcioma partnerami, liderami globalnego rynku IT. Wśród klientów znajduje się 70 firm spośród 100 największych polskich przedsiębiorstw.
Witamy firmę Qumak wsród członków Klastra i życzymy dalszych sukcesów.
CODE:ME jest inicjatorem i twórcą HACKER:SPACE Trójmiasto, otwartej w dniu dzisiejszym przestrzeni dedykowanej entuzjastom najnowszych technologii. W niej początkujący pasjonaci będą mieli szansę spotkać prawdziwych ekspertów, a doświadczeni programiści zespoły pełne energii i świeżych pomysłów.
Na mapie Polski niewątpliwie potrzeba więcej takich miejsc by Polski Internet Rzeczy miał gdzie się rozwijać.
Gratulujemy i życzymy samych sukcesów.
]]>